- odkryć fizykę 2

Jak przekonać młodzież do zgłębiania wiedzy przy użyciu podręcznika “Odkryć fizykę 2”?

Zachęcenie młodych ludzi do samodzielnej nauki nie jest łatwe, bez względu na szkołę oraz przedmiot powodujący trudności. Młodzi ludzie są przyzwyczajeni do korzystania ze źródeł informacji obfitujących w grafikę, natomiast prezentujących stosunkowo małe ilości tekstu. Wydawnictwo Nowa Era oferuje podręczniki, które mogą być częściową konkurencją dla serwisów online i czasopism. Jedną z takich książek jest “Odkryć fizykę 2“.

Krótkie i zrozumiałe tematy

Nowoczesny podręcznik powinien prezentować szeroką wiedzę w prosty sposób. Dzięki temu wiadomości mogą być czytelne dla młodzieży, a także łatwe do zapamiętania. Taką książką jest właśnie podręcznik “Odkryć fizykę 2”, opracowany przez dwójkę autorów: Marcina Brauna i Weronikę Śliwę. Przedstawiają oni skomplikowane zagadnienia za pomocą dużej ilości ilustracji i wykresów. Uczniowie nie są zmuszeni do zapoznawania się z dużą ilością materiałów jednorazowo, co pomaga podczas planowania zajęć w szkole.

Nawiązania do codziennego życia

Fizyka jest dziedziną opisującą rzeczywistość i podręcznik szkolny powinien to uwzględniać. Autorzy książki “Odkryć fizykę 2” wzięli to pod uwagę. Przygotuje on młodzież do planowania własnych obserwacji fizycznych, a następnie ich opisywania i stosowania spostrzeżeń w praktyce. W książce można znaleźć przykłady doświadczeń wykonywanych przy pomocy przedmiotów codziennego użytku, który każdy uczeń może przeprowadzić w domu. W ten sposób podręcznik “Odkryć fizykę 2” stara się rozwijać naturalne zainteresowania młodych ludzi w sposób niewymagający nadmiernego wysiłku.

Przykładowe rozwiązania zadań

Niektóre kwestie omawiane w szkołach wymagają jednak większej ilości nauki. Należą do nich ćwiczenia wiążące się z koniecznością połączenia pojęć fizycznych z przekształceniami wzorów lub równań. Aby to ułatwić, podręcznik zawiera przykładowe rozwiązania zadań, tłumaczone metodą krok po kroku. Uczniowie mogą zastosować sugestie i komentarze autorów podczas rozwiązywania zadań domowych. Dzięki temu podręcznik “odkryć fizykę 2 (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl)” wspiera młodzież w całym okresie nauki w liceum ogólnokształcącym i technikum.